Boidyashri Gogoi

Makeup & Hair Stylist

Takeaway

Takeaway

Takeaway

Lightheadedness je běžný zážitek a obvykle řeší velmi rychle bez trvalých efektů. Lidé, kteří často zažívají zárubu, mohou obvykle zvládnout příznaky doma.

V některých případech může dojít k lehkosti v důsledku základní lékařské příčiny, v takovém případě pravděpodobně osoba zažije další příznaky.

Každý, kdo má obavy ohledně lehkosti, by měl mluvit s lékařem. /SARS Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Co způsobuje opakující se vředy? Mnoho lidí dostává opakovaně vředy po celý život, protože virus leží v těle mezi ohniskami.

Během několika týdnů se obecně uzdraví bez léčby. Pokračujte vracet? Tělo po zbytek svého života, což způsobuje náhodné vzdělání nových borů, když se reaktivuje.

Pokud člověk stále dostává vředy, může existovat základní příčina. Mnoho faktorů může vyvolat reaktivaci a následné ohniska na chladu, včetně:

 • Hormonální změny, jako jsou ty, které jsou spojeny s těhotenstvím nebo menopauza
 • Další virová infekce nebo nemoc
 • Vystavení slunečnímu světlu, větru nebo chladu
 • Změny imunitního systému

Virus, který způsobuje studené vředy, je nesmírně nakažlivý, i když člověk nemá chladný Bolí. Virus může také šířit líbání a zapojení do orálního sexu. Perorální sex může také šířit HSV-2, který obvykle způsobuje genitální herpes.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) má 67 procent globální populace mladší 50 let HSV-1.

Ne každý, kdo má virus, bude mít opakující se vředy. Lidé s maximálním rizikem vzniku opakujících se vředů nebo jiných komplikací z viru mohou mít oslabený imunitní systém. Mezi tyto jedinci patří:

 • Lidé s HIV
 • Lidé podstupující chemoterapii
 • Lidé s těžkými popáleninami
 • Příjemci orgánů

Mít podmínky, jako je ekzém nebo psoriáza, může také zvýšit riziko člověka z rozvoje častých vředů. Většina lidí si však přeje urychlit proces hojení, aby se jejich nepohodlí usnadnilo dříve..

užívání antivirových léků může urychlit dobu hojení a snížit míru recidivy. Lékař může předepsat perorální a topické antivirové léky. Příklady antivirových léků, které může lékař předepsat pro vředy, zahrnují:

 • Acyclovir (zovirax)
 • famciclovir (famvir)
 • Valacyclovir (valtrex)

Zatímco antivirové léky se zaměřují na hojení vředů, jiné ošetření může pomoci zmírnit nepohodlí, které způsobují. Tyto ošetření zahrnují:

 • Použití chladné komprese na oblast pro úlevu od bolesti
 • Převzetí odlehčovače bolesti volně pultu (OTC), jako je ibuprofen
 • Pomocí aloe vera
 • Použití lysine
 • Použití analgetických krémů
 • Použití OTC studených bolestivých krémů s sušicími látkami

Pokud má člověk vředy, které se vyskytují často, měli by mluvit se svým lékařem o antivirových lécích. Mohou předepsat antivirové léky pro pravidelné použití, aby udrželi vředy na uzdě. Vyhýbání se spouštěčům, jako je vystavení slunce nebo ekzémové světlice

 • Správa stresu
 • Často praní rukou
 • Shrnutí

 • Stuol vředy mohou být dráždivé a bolestivé. Jakmile má osoba HSV-1, může ležet spící mezi ohniskami, které se mohou během života člověka opakovat.

  Pokud člověk stále dostává vředy, může chtít mluvit s lékařem o užívání antivirových léků Pro zmírnění jejich recidivy.

   Medical News dnes má přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

   Co by mohlo způsobit, že člověk přestane dýchat během spánku? Některé typy spánkové apnoe způsobují chrápání a denní ospalost.

  Kojenci také zažívají období bez dýchání během spánku.

  Tento článek pojednává o možných příčinách dýchacích problémů během spánku.

  Obstrukční spánková apnoe

  Obstrukční spánková apnoe je nejčastějším důvodem, proč lidé přestanou dýchat během spánku. Stav je způsoben zablokováním v horních dýchacích cestách, obvykle tkání dýchacích cest.

  Tato blokáda v dýchacích cestách způsobuje, že jazyk padá proti měkkému patru nebo krku, což je narušení, které může ztěžovat dýchání.

  Když k tomu dojde, dýchání se může dočasně zastavit a způsobit, že se někdo probudí. Občas se lidé probudí s pocitem paniky nebo nemohou dýchat.

  Obstrukční spánková apnoe může také způsobit chrápání. Někteří lidé se během noci probudí, aniž by si to pamatovali. Tento stav může také způsobit únavu v den a potíže se soustředění.

  Kdokoli může zažít spánkovou apnoe. Ale stav je častější u mužů, lidí s obezitou a těch, kteří spí na zádech.

  Bez správné léčby může tento stav zvýšit riziko vysokého krevního tlaku, cukrovky a dalších zdravotních stavů.

  Stroj s kontinuálním pozitivním tlakem dýchacích cest (CPAP) může pomoci zabránit spánkové apnoe udržováním dýchacích cest s konstantním proudem vzduchu. Některé další možnosti léčby zahrnují:

  • Ústa, kteří udržují jazyk na místě, aby se zabránilo tomu, aby se dýchací cesty zhroutily na sobě
  • Zabránili spánku na zádech
  • Změny životního stylu, jako je udržování mírné hmotnosti
  • chirurgický zákrok, aby se napravilo strukturální problémy s horními dýchacími cesty, které zvyšují riziko překážek
  • Vyhýbání se pití, kouření a drogám, které zvyšují riziko Problémy s nočním dýcháním

  Centrální spánková apnoe

  Centrální spánková apnoe (CSA) je místem, kde signalizační problémy v mozku ovlivňují schopnost dýchat. Může naznačovat vážný zdravotní stav, který může být život ohrožující.

  Některé potenciální příčiny CSA zahrnují:

  • Drogy: Některé léky, jako jsou opioidy nebo léky proti antianxidnosti, mohou zpomalit aktivitu v centrálním nervovém systému, což vede k CSA. Někteří lidé mohou také zažít tento stav po užívání vysokých dávek těchto léků nebo po předávkování léčivem. Obvykle zahrnuje období hyperventilace a mezery v dýchání. Problém je častější u lidí, kteří jsou blízko smrti. Prognóza pro CSA může být závažná, zejména u někoho, kdo má základní zdravotní stav. Primární léčba zahrnuje řešení základní příčiny, která může zlepšit příznaky CSA. Zařízení pomáhá těmto pacientům léčit neuznanou obstrukční apnoe.

   V některých případech CSA mohou lékaři zvážit adaptivní servo-ventilátor (ASV). Toto zařízení monitoruje dýchání a upravuje hladiny tlaku tak, aby udržovalo konzistentní objemy vzduchu vstupující do plic člověka během spánku.

   Smíšená spánková apnoe

   Smíšená spánková apnoe, známá také jako komplexní spánková apnoe, je kombinací obstrukční spánkové apnoe a CSA.

   Lidé se smíšeným spánkovým apnoe mohou nejprve zažít obstrukční spánkové apnoe. Po použití stroje CPAP k léčbě obstrukční spánkové apnoe mohou vyvinout příznaky CSA.

   Zdravotničtí odborníci musí stále upřesnit optimální možnosti léčby pro smíšené spánkové apnoe. Jednou z nejlepších současných ošetření zahrnuje použití zařízení CPAP. Lékaři použijí nejnižší nastavení tlaku, aby úspěšně udržely dýchací cesty bez překážek a zároveň omezily příznaky CSA v rozvoji. kojenecká apnoe

   apnoe je častější u kojenců, zejména těch, které se narodily předčasně. Kojenecká apnoe se vyskytuje z mnoha stejných důvodů jako u dospělých a může mít podobu obstrukční, centrální nebo smíšené spánkové apnoe.

   Syndrom náhlé kojenecké smrti je tam, kde zjevně zdravé dítě náhle zemře bez jasné příčiny. Stav může také nastat v noci z narušení dýchání. Pokud existují známky kojenecké apnoe, vždy mluvte s lékařem.

   Kojenci se spánkovým apnoe mohou potřebovat stroj, který poskytuje dýchací podporu. Mohou také potřebovat léčbu léků. Tyto možnosti však mají tendenci být krátkodobými opatřeními. Jakýkoli zdravotní stav, který způsobuje kojenecké spánkové apnoe nebo zhoršuje, také vyžaduje léčbu. dietonus negativní recenze

   Noční udušení

   Existuje několik méně běžných příčin apnoe.

   Například někteří lidé zažívají dusivání během noci kvůli jídlu nebo vkládání předmětů do jejich úst při sledování. Někteří kojenci mohou také vložit něco do úst, zatímco spaní, což vede k udusení.

   Lékaři doporučují vyhýbat se používání zbytečných přikrývek, vycpaných zvířat nebo jiných hraček v postýlce dítěte. Tím se sníží šance, že se kojenecké udušení na cizím předmětu.

   Lidé s anamnézou poruch spánku by měli mluvit s lékařem o snížení rizika udušení během noci. úzkost a potíže s dýcháním po probuzení. Mnoho případů je však léčitelné stroji nebo zařízeními, které podporují dýchání během spánku.

   Vždy se poraďte s lékařem, pokud existují známky spánkové apnoe. Osoba by se také měla vyhnout samoléčení-lékaři mohou diagnostikovat typ spánkové apnoe a doporučit správnou ošetření.

  • Veřejné zdraví
  • Poruchy spánku/spánku/nespavost

  Co by mohlo způsobit bolest kostí?

  Definice bolesti kostí je bolavá, něha nebo jiné nepohodlí v kosti. Bolest kostí je jedním z nejčastějších příznaků rakoviny kostí, takže lidé by ji neměli přehlížet.

  Nejvýznamnější příčinou bolesti kostí je rakovina kostí. Toto onemocnění se s největší pravděpodobností vyskytuje v dlouhých kostech horních paží nebo nohou, ale může to ovlivnit jakoukoli kosti. Když rakovinné buňky pocházejí ze samotné kosti, nazývá se to primární rakovina kostí. Eskalace kosti

 • na neustálou bolest nebo bolest, která přichází a jde do postižené kosti
 • Trvalá bolest během noci a když v klidu
 • Bylo by moudré navštívit lékaře, pokud by příznaky zahrnovaly:

  • Těžká bolest kostí
  • Bolest kostí, která přetrvává a neodchází pryč
  • Bolest kostí, která se postupem času zhoršuje

  Lidé by také měli navštívit lékaře, pokud zažijí otoky nebo zarudnutí na nebo kolem bolestivé kosti nebo nebo kolem něj nebo kolem něj nebo kolem něj nebo kolem něj nebo kolem něj nebo kolem něj nebo kolem něj nebo kolem bolesti nebo kolem něj nebo kolem něj nebo kolem bolesti nebo kolem něj nebo kolem bolesti nebo kolem něj nebo kolem bolesti Pokud mají zlomeniny kostí po menších zraněních.

  Jaké jsou další potenciální příčiny?

 • Sekundární (nebo metastatický) rakovina kostí, což je rakovina, která se rozšířila do kostí po vývoji v jiné části těla
 • Zlomenina po nehodě nebo jiném poranění traumatu
 • Infekce
 • Leukémie, typ rakoviny, která začíná v kostní dřeni
 • kostní infekce zvaná osteomyelitida zvaná osteomyelitida
 • Osteoporóza, stav, ve kterém nedostatek vápníku a vitamínu D způsobuje, že kosti jsou křehké
 • Přerušení přívodu krve do kostí (jak se vyskytuje v anémii srpkovitých buněk)
 • Zlomenina způsobená zraněním kroucení, které se obvykle vyskytuje u batolat, známých jako zlomeninu Toddler
 • Rostoucí bolesti u dětí a teenagerů
  • Příznaky rakoviny kostí

   Kromě bolesti kostí jsou možné příznaky rakoviny kostí:

   • Otoky nebo zánět (zarudnutí) v postiženém nebo okolí postižených Oblast
   • Hručka nad nebo v blízkosti postižené kosti
   • zlomeniny kostí po malém zranění nebo pádu, protože rakovina učinila kosti křehké

   Méně běžných příznaků může také zahrnovat:

   • Horečka nebo zimnice
   • Nevysvětlená Weig Ztráta HT
   • Potí, zejména v noci

   Možnosti léčby pro rakovinu kostí

   Cílem léčby je zmírnit bolest, opravit jakékoli zlomeniny a prevenci nebo Zpožděné komplikace kostí.

  • Chirurgie: zahrnuje odstranění rakovinné části kosti. Pokud je to možné, chirurg po operaci znovu vybuduje kosti, ale někdy bude muset amputovat část kosti.
  • Radioterapie: léčba rakoviny, která používá záření ke zničení rakovinných buněk. Tato léčba stimuluje imunitní systém těla k útoku a zabíjení rakovinných buněk. Bolest.
  • hormony
  • Doplňky vápníku a vitamínu D (pro osteoporózu)
  • Antikonvulzivy, kde bolest kostí souvisí s nervy
  • kortikosteroidy
  • Outlook

   Výhled na rakovinu kostí se může lišit v závislosti na:

   • Věk
   • Typ rakoviny kostí
   • Jak daleko se rakovina rozšířila v těle
   • Pravděpodobnost, že se rakovina šíří dále

   Primární rakovina kostí je vzácná. Podle American Cancer Society obdrží asi 3 500 lidí diagnózu primárního karcinomu kostí v roce 2019, což představuje 0,2 procenta všech rakovin.

   Pokud se rakovina člověka nerozšíří a jinak jsou v dobrém zdraví Léčba bude jednodušší a jejich výhled bude lepší. nebo déle.

   Contents

   Scroll Up
   Sitemap